Meie lemmikud – top farmide nimekiri

alpakabeebi kria

WILE FARM

alpakabeebi kria

2014. aasta alguses tõime oma farmi Järvamaal esimesed 11 alpakat.  2014. aasta 12. mail sündis meie farmi esimene alpakabeebi ehk kria, kes sai nimeks Wile (inglise keeles ahvatlus).  Wile on kaunis isane, valge näoga pruun alpaka (ametliku värvitooniga dark rose grey).  Wilest sai meie farmi nimi- ja vapiloom. Tänaseks on meie farmis sündinud 14 väga erivärvilist kriat. Hetkel on meie farmis 21 alpakat. Kolm meie alpakat on kolinud elama Lätti. Alpakadele lisaks kõnnib meie karjamaadel kari lihaveiseid.

Wile Farmi eesmärgiks on kvaliteetsete tõu- ja villaloomade kasvatus ja aretamine, lõnga ja käsitöö tootmine ning vanade oskuste, kraasimise ja ketramise, õpetamine.

Meie farmi on võimalik eelneval kokkuleppel ka külastada. Külastuse käigus räägime alpakadest lähemalt, teeme neile pai ja vahel viivad alpakad külalised ka väikesele jalutuskäigule. Töötoas näeme, mida ja kuidas alpakavillast teha annab.

Alpakavillast valmistatud lõnga ja imepehmeid käsitööesemeid saab soetada meie e-poest ja farmi töötoast. Kui soovid tellida midagi enda konktreetse idee ja suuruse järgi, anna sellest meile teada.

Voronja Galerii

Kolmel augusti reedel avab Voronja galerii imelise galerii aia ka õhtuti, mil pakume erinevate külaliskokkade abil galerii-õhtusööke koos elava muusikaga.

Esimesel reedel on külas Maria Aleksandrovna, kes kuulu järgi on olnud lausa tsaarinna õukonnakokk. Teine legend väidab surmkindlalt, et tema vanavanaema kandis riigivanem Pätsule ette oma parimat Napoleoni. Kuidas sellega nüüd täpselt on, kes seda enam teab, aga igaljuhul söök on Tsaari õukonnale kohane.
Laual on Peeter I aegsed klassikud ehk kohtuvad Vene ja Prantsuse köök – šampanjat voolab, viina pritsib, vein heliseb klaasides. Ja mitte vaid – kohal on muusikud Itaalia õukonnaviisidega ajast, kui mehed ja naised laulsid ooperis sama kõrge häälega.
Õhtut ilmestavad kontratenor Andreas Kalkun ja teda saadab klaveril Urmet Arus

Menüü:

 • Linnupete – Vürstliku vuti troika.
 • Samm sakuskat pitsi Beluga viinaga.
 • Kulminatsioon – Tsaari tuur õhulise püree, karamellseente ning
 • rabarberikreemiga võikastmes.
 • Viimane valss – “Tsarinna sulab” soolase karamellkastme ja mustasõstra parfeega.
 • Õhtusöögi hind: 28 €Joogimenüü:
 • Champagne JM Gobillard Cuvée Prestige Rosé Millésimée, Prantsusmaa
 • Il Chiaretto Valtenesi, Itaalia 2012
 • Il Lugana DOC, Itaalia 2012
 • Noobel vene viin Beluga
 • Kange naps magustoidu juurde
 • Joogimenüü: 15 €

Hundiallika retriidi- ja koolituskeskus

Hundiallika Retriidi- ja Koolituskeskus on Lõuna-Eesti kagunurgas, Orava vallas, Suuremetsa külas asuv avatud maailmavaate ja enesearengu keskus. See on olemise, mõtisklemise ja arenemise koht.

Hundiallikal toimub nii avatud sündmusi, kui ka on võimalik seda rentida.

Koht on toetust ja väge täis. Oma jõudu ja tuge pakuvad lisaks kohale endale ka kolmeharuline Kolme Aja Tamm, budistlik stuupa, hoole ja armastusega laotud Kiviring.
Hundiallika keskuse südameks on suurem retriidi- ja koolitushoone – Tarkade Kivi Maja – koos ööbimisruumiga teisel korrusel, külastajate päralt on ka ait-meditatsioonihoone ja suitsusaun.

Hundiallika ootab kõiki avalisüli tulema ja olema – nii Hundiallika sündmustel osalema kui kohta oma tegevusteks rentima.

Liblikaaia Villa

Meie eesmärgiks on edendada Eesti aiakultuuri läbi uute ja huvitavate lahenduste ning säilitada ja kaitsta Eestis elavate päevaliblikate elupaiku. Ühtlasi soovime tuua igapäevaaskelduste varju jäävaid loodusimesid kõikide nendeni, kes oskavad ja soovivad neid imesid oma silmaga näha.

Meie juures saate nautida looduse ja inimese koostöös loodud lilleilu, mida rikastavad ning elavdavad kaunid ja imelised päevaliblikad.

Ootame enda juurde inimesi, kes oskavad tunda rõõmu võrratust Eestimaa loodusest ja on valmis seda kõike koos meiega nautima.

Kohtumiseni Liblikaaia Villas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post