Wile Farm

Ogarate talude võrgustik (21)

2014. aasta alguses tõime oma farmi Järvamaal esimesed 11 alpakat.  2014. aasta 12. mail sündis meie farmi esimene alpakabeebi ehk kria, kes sai nimeks Wile (inglise keeles ahvatlus).  Wile on kaunis isane, valge näoga pruun alpaka (ametliku värvitooniga dark rose grey).  Wilest sai meie farmi nimi- ja vapiloom. Tänaseks on meie farmis sündinud 14 väga erivärvilist kriat. Hetkel on meie farmis 21 alpakat. Kolm meie alpakat on kolinud elama Lätti. Alpakadele lisaks kõnnib meie karjamaadel kari lihaveiseid.

Wile Farmi eesmärgiks on kvaliteetsete tõu- ja villaloomade kasvatus ja aretamine, lõnga ja käsitöö tootmine ning vanade oskuste, kraasimise ja ketramise, õpetamine.

Meie farmi on võimalik eelneval kokkuleppel ka külastada. Külastuse käigus räägime alpakadest lähemalt, teeme neile pai ja vahel viivad alpakad külalised ka väikesele jalutuskäigule. Töötoas näeme, mida ja kuidas alpakavillast teha annab.

Alpakavillast valmistatud lõnga ja imepehmeid käsitööesemeid saab soetada meie e-poest ja farmi töötoast. Kui soovid tellida midagi enda konktreetse idee ja suuruse järgi, anna sellest meile teada.

Vaata veel:

Wile Farm meedias: