Tutvustus

VÕRGUSTIKUST

Miks ogarad?

Kõigepealt klaarime selle ära, et ogar ei ole halb: ogar = nutikas, ootamatu, eristuv.

George Bernard Shaw on öelnud: “Mõistlik mees kohaneb maailmaga enda ümber. Ebamõistlik mees püüab järjepidevalt kohandada maailma enda järgi. Seega kogu progress sõltub ebamõistlikust mehest.” Meie ogarus seisnebki selles, et me ei lepi sellega, et ühiskonnas elab visalt edasi arvamus, et talu on põllumajandusettevõte või äärmisel juhul turismitalu. Näidates maaelu pärleid, me muudame seda hoiakut. Usume, et nii nagu linnas läheb enamus inimesi vabriku asemel kontorisse tööle, peavad muutuma ka talud.

Kas tead kus on meie talurestoranid? Teatritalud? Disainitalud? Koolitustalud? Kinotalud? Kirjastustalud? jne. Sellised, mis on oma väikse (või suure?) positiivse kiiksuga? Sellised, kellest kuuldes mõtlevad inimesed esmalt, et nii ei saa ju olla – see on ju päris ogar? Me koondame need ogarad talud siia lehele kokku – siis leiad need kergemini üles.

Miks võrgustik?

Sest:

  • et vahvad lood vahvatest organisatsioonidest leviks,
  • et lugude jutustajate tooted ja teenused saaks populaarsemaks,
  • et maale tekiks uusi vahvaid algatusi, mis loovad uusi lugusid,
  • et kohandada maailm enda järgi.

Kes on oodatud võrgustikuga liituma?

Liituma on oodatud kõik väljaspool klassikalist põllumajandust ja majutusturismi tegutsevad talud, kes elatavad ennast põneva ja unikaalse toote või teenuse pakkumisest, kes panustavad ka kohaliku elu arengusse ning kelle juurde saavad külastajad ka kohale tulla.

Eeldame, et liitujad on oma valdkonna tipud või teevad süsteemset tööd tipuks saamise nimel.

Kes on asutajad ja kes on juba liitunud?

Idee algatus tuli Neitsijärve Loovusaidast. Praegused liikmed leiad vasakult menüüst.